Vše, co Vás zajímá o biolampách Biostimul, a možnost koupě na jednom místě

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Doručení do 3 dnů

Doručení do 3 dnů

BioGel a BioFluid

BioGel a BioFluid

Potřebujete poradit?

Zašlete nám Váš dotaz, poradíme Vám
Fototerapie neboli léčba světlem

Fototerapie nebo také léčba světlem je odborný název pro druh medicíny, kdy jsou nemocní lidé léčeni světelnými paprsky. Blahodárné účinky fototerapie byly prokázány už před desítkami let. Dánský lékař N. R. Finsen objevil, že světlo v určitých vlnových délkách může v lidském těle vyvolat léčebné reakce.

Fototerapie a její systém léčby je všeobecně uznávanou metodou a má dnes již své stálé a nezastupitelné místo v moderní medicíně. Fototerapie spočívá v každodenním působení velmi silného celospektrálního světelného zdroje.

Fototerapie využívá nepolarizované záření (UV záření, infračervené záření, nepolarizované, např. denní svělo), nebo záření polarizované, které vytváří biolampa nebo laser. Polarizované světlo je plně bezpečné pro lidský organismus, jelikož nevyzařuje škodlivé ultrafialové záření.

Léčba světlem má na náš organismus velice pozitivní účinky. Energie ze světla, kterou naše tkáně pohlcují, vyvolává v našich buňkách fotochemické reakce. Vzhledem k tomu, že polarizované světlo biolampy Biostimul proniká až 5 cm pod kůži, je tak fototerapie intenzivnější.

Léčebné účinky fototerapie

Analgetický účinek - léčba světlem tlumí bolesti u nemocí jako je artróza, záněty svalů, hojení ran, šlach, bolesti kloubů apod.
Protizánětlivý účinek - likvidace zánětu svalů a šlach, opary, tenisového loktu, kojícím maminkách pomáhá při zánětu prsu atd.
Biostimulační účinek - podpora a urychlení zahojení odřenin, popálenin, bércových vředů a jiných ran.

Fototerapie nám nabízí nové možnosti léčby i podporu klasické léčby. Její účinky jsou prokázány a na celém světě bychom našli hromady lidí, kterým pomohla fototerapie nemoc vyléčit nebo její následky zmírnit.

Biolampy Biostimul vhodné pro vykonávání domácí fototerapie.